Ondersteuning bij leven met en na kanker | Patiëntenorganisatie Hematon
Ondersteuning bij leven met en na kanker | Patiëntenorganisatie Hematon

Webinar placebo- en nocebo-effect

Thema

Hoe werkt het placebo- en nocebo-effect? Over het effect van communicatie

Naast veel medicijnen met belangrijke werkzame stoffen, bestaan er ook medicijnen zonder werkzame bestanddelen. Zo'n medicijn noemen we een placebo. Maar is dat hetzelfde als het placebo-effect? En hoe werkt het placebo-effect? Kan een arts de kennis over placebo- en nocebo-effecten inzetten tijdens een behandeling?

In het Hematon-webinar Hoe werkt het placebo- en nocebo-effect op vrijdag 7 maart vertelt Liesbeth van Vliet hier meer over. Wat is de kracht van vertrouwen in een behandeling? Wat is het effect van communicatie als je ziek bent?

  • Hematon-webinar Hoe werkt het placebo-en nocebo-effect?
  • Op vrijdag 7 maart 2025 vanaf 16.00 uur
  • Met Liesbeth van Vliet, universitair docent bij de afdeling Gezondheids-, Medische en Neuropsychologie, Universiteit Leiden.

Heb je vragen die je aan de spreker wilt stellen? Stuur die voor 27 februari 2025 naar webinarvragen@hematon.nl. Tijdens het webinar zullen we alle binnengekomen vragen zo volledig mogelijk beantwoorden

Datum

Starttijd - eindtijd

16:00 - 17:00

Ook interessant